Hakkımızda

İntergaz Ltd. Şirketi olarak Kuzey Kıbrıs  Türk Cumhuriyeti enerji sektöründe faaliyet göstermekteyiz.  Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde LPG  tüp gaz ve dökme gaz alanlarında faaliyetlerimizi  sürdürmekteyiz. 1997 yılında  Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulma aşamasına ve   2004 yılı  Kasım ayında  LPG dolum ve dağıtım şirketi olarak faaliyetlerimize başladık.  İntergaz Ltd. olarak,  KKTC’de faaliyet gösteren üç LPG şirketinden birisiyiz  ve bu şirketlerin en genç ve dinamik olanıyız. Şirket olarak, 274 ton depolama kapasitesi ile KKTC’nin en büyük ve modern LPG dolum tesisine sahibiz.

DSC00679

Kurulduğu günden itibaren gelişen enerji sektöründe faaliyetlerimizi aralıksız sürdürmekte ve sektörümüzde büyümeye devam ederken, KKTC’ye kesintisiz enerji ve yüksek güvenlik standartları sunmayı amaçlıyoruz. Yeniliklerin öncüsü olarak KKTC’de faaliyetlerimizi sürdürürken; TSE tarafından belirlenmiş olan tüm emniyet kurallarını ilke edinerek, tüm teknolojik yenilikleri takip edip, tesisimizde en kaliteli ve güvenli ürünü tüketicilere ulaştırmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz.

KKTC’de bir ilk olarak tüm çalışanlarımıza; “Teknik emniyet ve yangın güvenliği”, “LPG dolum, boşaltım, dağıtım ve taşıma” konularında branşlarına göre, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Türkiye Enerji Piyasası Denetleme Kurulu tarafından yetkilendirilen İstanbul Kimya Mühendisleri Odası ve ayni zamanda İpragaz’a da yangın müşavirliği hizmeti veren Dilek Yangın Müşavirliği’nden detaylı olarak teorik ve uygulamalı eğitimler aldırdık  ve sertifikalandırdık.

KKTC’de bir ilk olarak teknik emniyet ve yangın güvenliğinin, hizmet verdiğimiz müşterilerimiz ve taşeronlarımız tarafından da benimsenmesi ve uygulanması için gerekli hizmet içi eğitim faaliyetleri danışmanlık hizmeti alınarak sertifikalandırmakta ve sürekli olarak  planlanmakta ve uygulamaktayız. Bu eğitimleri sosyal sorumluluk kapsamında okullar,  askeri birlikler, Sivil Savunma Teşkilatı ve İtfaiye Müdürlüğü personeline de vermekteyiz.

KKTC’de bir ilk olarak her  tüpümüzü  “Aşırı Dolum”, “Gaz Kaçağı” ve “Eksik Dolum” kontrollerinden geçirdikten sonra tam dolum ve kalite güvencesini gösteren  “Hologram (Shrink ) Kapak” ile mühürleyerek  tüketiciye ulaştırmaktayız

Ayrıca, iş sağlığı ve güvenliği konusunda, yürürlükteki yasal mevzuatlara uymayı, en emniyetli ve en güvenli dolum tesisine sahip olmayı, iş kazasını ve oluşabilecek riskleri en düşük seviyeye indirmeyi, periyodik gözden geçirmelerle sistemin devamlılığını sağlayarak sürekli iyileştirmeyi hedeflemiş ve tüm bunların icrası için KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından onaylı “İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı” yetki belgeli personel istihdam etmekteyiz.

Yüksek kalite ve güvenlik standartlarını ön planda tutarak, topluma ve çevreye duyarlı bir şekilde işlerimizde devamlılığı sağlarken, güven veriyor, danışmanlık yapıyor, müşteri ilişkilerini her zaman canlı tutuyor ve memnun müşterilerimize bir yenisini daha ekliyoruz.

DSC00704a

Neden İntergaz?

BS EN ISO 9001:2008

2004 yılı sonunda LPG sektörüne giriş yapan İntergaz Ltd., kısa zaman içerisinde sektörde büyümüş, gelişmiş ve devamlılığını enerji sektörünün lokomotifi olarak sürdürebilmesi amacıyla kurumsallaşma yolunda emin adımlarla ilerlemek arzusu içerisindedir. Bu amaçla, ISO 9001:2008 Kalite Yönetimi Sistemine sahip olabilmek için Ağustos 2014 – Mart 2015 dönemleri arasında standart için gerekli çalışmaları yapmıştır. 11, 17, 18 ve 19 Mart 2015 tarihlerinde NQA sertifikasyon firması yetkili denetçisi tarafından yapılan denetimi başarı ile geçip BS EN ISO 9001:2008 belgesini 15 Nisan 2015 tarihinde almıştır.

Neden İntergaz?

 • İntergaz olarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren üç LPG şirketinden birisi ve bu şirketlerin en genç ve dinamik olanıyız.
 • KKTC’nin en büyük ve modern LPG dolum tesislerine sahibiz.
 • TSE tarafından belirlenmiş olan tüm emniyet kurallarını ilke edindik.
 • Müşteri güvenliğini her zaman ön plana çıkarmaktayız.
 • Genç dinamik ve uzman personelimizle, önce emniyet ilkemizle kaliteli hizmet vermekteyiz.
 • İş sağlığı ve güvenliği konusunda, KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan onaylı “İş Sağlığı ve Güvenlik Uzmanı’’ yetki belgeli personel istihdam etmiştir. Yangın müşaviri olan adadaki enerji piyasasında tek şirketiz.
 • KKTC’de bir ilk olarak teknik emniyet ve yangın güvenliğinin, hizmet verdiğimiz müşterilerimiz ve taşeronlarımız tarafından da benimsenmesi ve uygulanması için gerekli hizmet içi eğitim faaliyetleri danışmanlık hizmeti alınarak sertifikalandırmakta ve sürekli olarak planlanmakta ve uygulanmaktadır. Yangın müşaviri olan adadaki enerji piyasasında tek şirketiz.
 • KKTC’de bir ilk olarak tarafımızdan uygulanan, dolum yapılan tüpler emniyet kontrollerinden geçirildikten sonra tam dolum ve kalite güvencesini gösteren “Hologram Kapak” ile mühürlenerek tüketiciye ulaştırılmaktayız.
 • 24 saat ani müdahale timi hazır beklemektedir. 7/24 saat müşterilerine teknik servis sunmaktayız.
 • Tüm faaliyetlerinde çevreye duyarlı davranmakta ve sosyal sorumluluk kapsamında Dikmen bölgesinde ‘’İntergaz Anı Ormanı ‘’ oluşturduk.
 • Yeniliklerin öncüsüyüz (ilk shrink, tüp tartı, telemetry, yeraltı tank uygulaması bizde kullanılmaya başlandı)