• Intergaz, LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale eğitimi gerçekleştirdi

  Intergaz, LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale eğitimi gerçekleştirdi

  Intergaz Ltd, 2020 yılı planlı tatbikat ve eğitimlerini sürdürüyor.

   

  13 Kasım 2020 tarihinde Intergaz Dolum Tesisinde “LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale” eğitimi gerçekleşmiştir.  Eğitimde teorik bilgilerin paylaşılmasının ardından, uygulamalı olarak müdahalelere yer verilmiştir. Aralarında Yakın Doğu Üniversitesi Makine Mühendisi Yusuf Ertürk ve İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Koordinatörü Aziz Gürpınar’ında içinde bulunduğu katılımcılar teorik bilgilerini uygulamalı olarak da pekiştirdi.

   

 • KKTC Tüketiciler Derneği Etkinliğinden Intergaz’a Gururlandıran Ödül

  KKTC Tüketiciler Derneği Etkinliğinden Intergaz’a Gururlandıran Ödül

  20 Ağustos 2020 Tarihinde Lefkoşa AKM’de gerçekleşen “Dünya Tüketiciler Günü” etkinliğinde Intergaz’a “Yılın Ürün Güvenliği ve Hizmet Kalitesi Ödülü” verildi. 15 Mart 2020 tarihinde yapılması planlanan ve Covid-19 süreci nedeniyle ertelenen etkinlik 20 Ağustos 2020 tarihinde saat 11:00’da Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşti. Etkinlikte tüketicilerin yaşadığı genel sorunlara değinilirken, aynı zamanda pandeminin ekonomi üzerinde olan etkileri için alınan önlemler de paylaşıldı.

   

  Etkinlikliğe Başbakan Ersin Tatar ve Doğal Kaynaklar ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy’da katılım gösterdi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından alanında başarı göstermiş kişi, kurum ve kuruluşlara ödülleri takdim edildi.

   

 • Intergaz, LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale eğitimi gerçekleştirdi.

  Intergaz, LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale eğitimi gerçekleştirdi.

  Intergaz Ltd, planlı afet ve olası acil durum tatbikatları kapsamında eğitimlerini sürdürüyor.

  12 Ağustos 2020 tarihinde Intergaz Dolum Tesisinde “ LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale” eğitimi gerçekleşmiştir. Eğitimde uygulamalı olarak da “LPG Yangınlarına ve Gaz Kaçaklarına Müdahale tatbikatı”, icra edilmiştir. Tatbikatta Intergaz ve personelinin yanı sıra, Baştaşlar Grup ekibi de aktif rol aldı.

   

 • Savaşın İki Yüzü Galası Bedesten’de gerçekleşti.

  Savaşın İki Yüzü Galası Bedesten’de gerçekleşti.

  Mega sponsorluğunu İntergaz’ın üstlendiği, yapımcılığını Sami Hamidi ve Ömer Evre’nin yaptığı “Savaşın İki Yüzü” filminin galası 05.08.2020 Çarşamba günü Bedesten’de gerçekleşti.

   

  Savaşın İki Yüzü Gala Gecesi nefesleri kesti. Bedesten’de gerçekleştirilen gecede Eril Cambaz, Ezgi Akgürgen, Sinan Güzen, Aygün Kencer, Fikri Karayel ve Osman Alkaş gibi birçok isim kırmızı halıda boy gösterdi. Film Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde birbirinden farklı ve özel mekânlarda çekildi. Filmin yapımcı ve yönetmeni Ömer Evre filmin KKTC sineması için birçok ilki içinde barındırdığına vurgu yaptı. Ayrıca film için kullanılan şarkıları seslendiren sanatçı Buray gecede yeni single çalışmasının filmden derlenen klipinin ilk gösterimini gerçekleştirdi.

   

  Gala gecesinde Intergaz Ltd’ye Mega Sponsorluk Plaketi taktim edildi. Intergaz Ltd adına konuşma yapan İletişim Sorumlusu Taner Altınar  Intergaz Ltd’nin toplum için her daim fayda sağlayacak projelere özel önem gösterdiklerini belirtti. Ayrıca Altınar, Sinema gibi kültürün yapı taşlarını oluşturan bir sanat dalına katkı göstermekten gurur duyduklarını da sözlerine ekledi.

 • İntergaz, itfaiye personelini ağırladı.

  İntergaz, itfaiye personelini ağırladı.

  İntergaz Ltd.’nin on yıldır sürdürdüğü teknik emniyet ve yangın güvenliği eğitimlerine bir yenisi daha eklendi. İntergaz, İtfaiye Müdürlüğü personelini ağırladı.

  Sanayi Odası’nda sabah başlayan program, teknik eğitim, İntergaz Ltd. tesisindeki uygulamalı eğitimin ve ardından katılım belgelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

  İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer’in açılış konuşmasıyla program başladı. Kencer, İntergaz Ltd.’nin sosyal sorumluluk kapsamında bugüne kadar birçok faaliyet gösterdiğini ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğini kaydetti. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında anı ormanı, SOS Çocukköyü’ne katkı, meme kanserine farkındalık yaratmak için özel olarak piyasaya çıkan pembe tüp gibi pek çok projeye imza koyduklarını dile getiren Kencer, şirket olarak farklı kurum ve kuruluşlara teknik emniyet ve yangın güvenliği eğitimleri vermekten de memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Daha önce pek çok üniversite öğrencisi ve başka kurumlardan gelen personele eğitim verdiklerini ve eğitimlerin süreceğini belirten Kencer, bu eğitimlerin önemine vurgu yaptı.

  “Teorik bilgi ve eğitim verildi.”

   “Yangın söndürme tatbikatı yapıldı.”

  Sanayi Odası’nda yapılan teknik eğitimlerin ardından katılımcılar eğitmenlerle birlikte, İntergaz tatbikat alanında yangınlara müdahaleyle ilgili tatbikat gerçekleştirdi

  İntergaz tesislerinde düzenlenen yangın söndürme eğitimleri öncesinde katılımcılar tesisi gezdiler ve tesiste alınan güvenlik önlemleri hakkında bil.gi aldılar. Tesisin gezilmesinin ardından LPG tankının söndürülmesiyle ilgili teorik bilgi alan katılımcılar, bilgilerini tatbikatla pekiştirdi.  Tatbikatta katılımcılar tek tek yanan LPG tüplerini ve birlikte LPG tankını söndürerek tatbikat yaptı. Yanan LPG tankına müdahale tatbikatı sonrasında mutfak yangınlarına nasıl müdahale edilmesi gerektiğiyle ilgili tatbikat gerçekleştirildi.

  İntergaz tesislerinde özel olarak tatbikat için hazırlanan düzeneklerle LPG boru hattındaki kaçağa nasıl müdahale edileceğiyle ilgili tatbikat gerçekleştirildi.

  Teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlayan katılımcılara daha sonra İntergaz tesisinde İtfaiye Müdürü Ahmet Özmenek, İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer ve eğitmenler tarafından katılım belgeleri verildi.

  Kencer: “Memnuniyet duyuyoruz.”

  İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer, “İntergaz Ltd. olarak İtfaiye Müdürlüğü personelini tatbikat için İntergaz tesislerinde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. İntergaz Ltd.’yi gezmek ve tesisi yerinde incelemek isteyen her kuruma kapılarımız açıktır.” dedi. Kencer gerekli hazırlıkların önceden profesyonelce yapılarak LPG yangın ve yangın eğitimi konusunda teorik ve uygulamalı bilgiler vermeye devam edileceğini söyledi.

 • İntergaz’dan Bayraktar Ortaokulu’na Anlamlı Bağış

  İntergaz’dan Bayraktar Ortaokulu’na Anlamlı Bağış

  İntergaz Ltd., sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Bayraktar Ortaokulu’na bilgisayar bağışında bulundu.

  İntergaz Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer sosyal sorumluluk konusunda duyarlı olduklarını ve her yıl olduğu gibi geçen yılda da pek çok projeyi başarıyla yürütmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Kencer, sosyal sorumluluk projesi kapsamında LPG satışından SOS Çocuk Köyü Derneği’ne bağış yapıldığını ve bu bağışların bu sene de devam edeceğini, bununla beraber Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na özel hazırlanan pembe tüplerin satışından elde edilen gelirin yine o alanda kullanılmaya bu yılda da sürdürüleceğini belirtti. Kencer aynı zamanda “İntergaz Ltd. olarak yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra düzenlediğimiz yangın söndürme eğitimi ve tatbikatlarıyla da kurum, kuruluş ve okullarımıza bu yıl da destek vermeye devam edeceğiz. Bayraktar Ortaokulu’nun yenilenen bilgisayar laboratuvarına bilgisayar bağışında bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bilgisayar artık eğitimin bir parçası haline geldi, bilgisayarın olmadığı hiçbir okulun kalmamasını temenni ediyoruz. Öğrenci ve öğretmenlerimize eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diliyoruz.” dedi.

  Bayraktar Ortaokulu Müdürü Hüseyin Öğretmenoğlu ise “İntergaz Ltd.’ye bu anlamlı bağışları için çok teşekkür ediyor, duyarlı davranışlarının herkese örnek olmasını diliyoruz. Bu bağış bizler için çok anlamlı ve önemlidir, teknoloji çağında en çok ihtiyaç duyduğumuz ve okulumuzun en önemli eksiklerinden birinin İntergaz tarafından tamamlanması bizleri çok sevindirmiştir. Öğrenci ve öğretmenlerim adına İntergaz Ltd.’ye çok teşekkür ediyorum.” dedi

  Okul Müdürü tarafından Kencer’e teşekkür belgesi takdim edildi. Kencer ve Öğretmenoğlu öğrencilerle teknoloji hakkında sohbet gerçekleştirdi. Anı fotoğrafının çekilmesiyle ziyaret tamamlandı.

 • 27 Aralık 2019 Deneme Tatbikatı

  27 Aralık 2019 Deneme Tatbikatı

  “Yılın son tatbikatı yapıldı.”

  Intergaz tesisinde 2019 yılının son Afet ve Acil Durumlara Müdahale Tatbikatı gerçekleştirildi.  Deprem sonrasında olabilecek afetleri önleme ve gerekli tedbirleri almaya yönelik tatbikat, Intergaz personeli, itfaiye ve sağlık ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

  Tatbikat kapsamında depreme bağlı olarak tanker dolum sahasında ve tüp dolum sahasında meydana gelen sızma ve yangınlara müdahale, yaralananlara ilk yardım müdahalesi ve hastaneye sevk gerçekleştirildi.

  Intergaz Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer 2019 yılı içerisinde pek çok üniversite öğrencisi ve başka kurumlardan gelen personele eğitim verdiklerini ve bu eğitimlerin hayati önem taşıdığını söyledi. Kencer ,Afet ve felaketlere tüm kurum ve kuruluşların hazırlıklı olması, afet planlarını yapması ve bu planları tatbikatla deneyerek güncelleştirmesi gerektiğini önemine dikkat çekti ve bu gibi olayların tatbikatlarda kalmasını dileyerek emeği geçen Intergaz ve itfaiye personeline ayrıca sağlık ekibine teşekkür etti.

   “Her an felaketlere hazırlıklı olmalıyız!”  

  İntergaz Teknik Müdürü Makine Mühendisi Cem Saldoğan, acil durumlara karşı Intergaz personelinin tatbikatlarla hazırlandığını ve sürekli eğitimlerle tatbikatların desteklendiğini, acil durum anında nerede toplanılması gerektiğinden, hangi personelin acil durumda hangi görevi üstlendiğine kadar her şeyin planladığını ve bu planlamanın acil duruma müdahalede çok önemli olduğunu vurguladı.

  Türkiye’den gelen Intergaz yangın müşaviri Resul Dilek,  Afet ve Acil Durumlara Müdahale Tatbikatı sonrasında yaptığı açıklamada, teorik eğitim kadar tatbikat yapmanın da önemine dikkat çekerek her kurum ve kuruluşun mutlaka acil durum planı ve tatbikatı yapması gerektiğini söyledi. Dilek, afet ve acil durumlara karşı kendilerini en iyi şekilde hazırlayanların ileride can kurtaracağını belirterek  “Afet durumunda nerede toplanılacağından hangi personelin ne görev üstlendiğine, bina tahliyesinden, yangın söndürme cihazlarının kullanımına kadar mutlaka düzenli tatbikatlarla eğitimler desteklenmelidir. Her tatbikat afet anında yaşamları kurtarmak için büyük bir hazırlıktır.” dedi.

  Intergaz tesisinde düzenlenen tatbikat sonrasında Intergaz personeli hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 • Aralık 2019 LPG Yangın Eğitimi
 • 13 Aralık 2019 tarihinde Intergaz dolum tesislerinde “LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale” eğitimi düzenlendi.

  13 Aralık 2019 tarihinde Intergaz dolum tesislerinde “LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale” eğitimi düzenlendi.

  Intergaz Ltd, planlı afet ve olası acil durum tatbikatları kapsamında eğitimlerini sürdürüyor.

  13 Aralık 2019 tarihinde Intergaz Dolum Tesisinde “ LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale” eğitimi gerçekleşmiştir. Eğitimde uygulamalı olarak da “LPG Yangınlarına ve Gaz Kaçaklarına Müdahale tatbikatı”, icra edilmiştir. Tatbikatta Intergaz ve personelinin yanı sıra, Yakındoğu Üniversitesi İş Sağlığı Güvenliği Servis Quality ekibi de aktif rol aldı.

 • Değirmenlik Lisesi’nde LPG Eğitimi ve Tatbikat yapıldı

  Değirmenlik Lisesi’nde LPG Eğitimi ve Tatbikat yapıldı

  Intergaz Ltd’in 2011 yılında başlattığı teknik emniyet ve yangın güvenliği eğitimlerine bir yenisi daha eklendi. Değirmenlik Lisesi’nde eğitim ve tatbikat düzenledi.

  Değirmenlik Lisesi’nde yapılan etkinlik Intergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer’in konuşması ile başladı. Kencer,  Intergaz Ltd.’nin sosyal sorumluluk kapsamında bu güne kadar birçok faaliyet gösterdiğini ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğini kaydetti. Kencer, şirket olarak farklı kurum ve kuruluşlara eğitimler vermekten memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Daha önce pek çok ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencisi ve başka kurumlardan gelen personele eğitim verdiklerini ve bu eğitimlerin önemine vurgu yaptı.

  Kencer,  “Intergaz Ltd. olarak Değirmenlik Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle bir arada olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Gerekli tüm önlemlerin alındığı, büyük bir titizlikle ve uzman bir kadro ile düzenlenen tatbikatlar hayati önem taşımaktadır. LPG yangın ve yangın eğitimi konusunda teorik ve uygulamalı bilgiler vermeye devam edeceğiz” dedi.

  “Teorik bilgi ve eğitim verildi.”  

  LPG Bilgilendirme ve Yangın Söndürme Eğitimi’nin birinci bölümünde Intergaz Teknik Müdürü Makine Mühendisi Cem Saldoğan LPG’nin karakteristik özellikleri hakkında teknik bilgi verdi.  Teknik sunumun ardından Türkiye’den gelen Intergaz yangın müşaviri Resul Dilek, yangına müdahale yöntemleri yanında hangi tip yangına hangi tip yangın söndürücü ile müdahale edilmesi gerektiğini konusunda eğitim verdi.  Dilek teorik eğitim kadar tatbikat yapmanın da önemine dikkat çekerek öğrenci ve öğretmenlere tavsiyelerde de bulundu. Dilek, öğrencilerin hayatları boyunca karşılaşabilecekleri acil durumlara kendilerini en iyi şekilde hazırlamalarının ileride can kurtaracağını belirterek  “Bina tahliyesinden, yangın söndürme cihazlarının kullanımına kadar mutlaka düzenli tatbikatlarla eğitimler ile desteklenmelidir. ” dedi.

  “Yangın söndürme tatbikatı yapıldı.”

  Değirmenlik Lisesi bahçesinde LPG yangınlarına müdahale ile ilgili tatbikat gerçekleştirildi.

  Okul bahçesinde geniş güvenlik önlemi alan Intergaz personeli önce yangın anında ne yapılması gerektiği hakkında uygulamalı eğitim verdi. Daha sonrasında bu bilgilerini tatbikatla pekiştirdi.  Tatbikatta şeçilen öğretmen ve öğrenciler yanan LPG tüplerini söndürerek yangın anında adım adım ne yapmaları gerektiğini öğrendiler ve uyguladılar. Yanan LPG tüplerine müdahale tatbikatı sırasında yangın söndürücüsü bulunmayan evlerde havlu veya battaniye ile yangınlara nasıl müdahale edilmesi gerektiği ile ilgili uygulamalı tatbikat gerçekleştirildi.

  Tatbikat sonrasında okul idaresine ve katılımcılara yangın söndürme cihazı hediye edildi. Öğrenciler Intergaz personeli ve maskotları ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.  01-31 Ekim 2019 Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na özel çıkarılan pembe tüplerin maskotuna büyük ilgi gösteren öğrencilerdiler hem eğlendiler hem de farkındalık kazandılar.

 • Meme Kanseri farkındalık Çalışmaları Devam Ediyor

  Meme Kanseri farkındalık Çalışmaları Devam Ediyor

  Intergaz Ltd’in Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na özel olarak sunduğumuz pembe tüplerle birlikte Sağlık Bakanlığı işbirliği ile düzenlediği farkındalık çalışmaları devam ediyor.

  Ekim ayı boyunca satışta olacak pembe tüplerimizin gelirinin tamamı Sağlık Bakanlığı’nın meme kanseri farkındalığıyla ilgili çalışmalarına aktarılacak.

  Bu çerçevede, 17 Ekim 2019 Perşembe günü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Thalassemia Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen Meme Kanseri farkındalık etkinliğine Sağlık Bakanı Ali Pilli de katıldı.

  Pilli, meme kanserinin kadınları tehdit eden en birincil hastalık olduğuna dikkati çekerek, erken teşhis ile bu hastalığın yüzde yüz önüne geçilebildiğini söyledi. Pilli “Kanserle mücadelede en etkili yöntem erken tanıdır. Bir kadın pembe rengi gördüğünde en son ne zaman göğüs kontrolü olduğunu hatırlamalı ve mutlaka düzenli aralıklarla kontrol olmalıdır.” Dedi.

  Kişinin kendi kendini düzenli aralıklarla muayene etmesi gerektiğini, şüphe duyması halinde de derhal bir sağlık kurumuna başvurulması gerektiğini belirten Bakan Pilli, çok erken hallerde tedavinin kesin olduğunu anlattı.

  Düzenlenen etkinliklerin amacının erken teşhis için düzenli muayeneyi teşvik etmek olduğunu dile getiren Pilli, farkındalık çalışmalarının ekim ayı boyunca devam edeceğini ve Bakanlık olarak bu etkinlikleri desteklemeye devam edeceklerini kaydetti.

  Bakan Pilli’nin ardından, Doğu Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelesi Prof. Dr. Nahide Gökçora meme kanserinin belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi verdi. Halk tarafından yanlış bilinen pek çok konu başlığına da değinen Gökçora “Kadınlarda en çok görülen kanserlerin başında meme kanseri gelmektedir. Meme kanserinin erken tanı sonrasında uygulanan tedavilerdeki başarı oranı  %95-%98’dir. Mutlaka erken tanının önemini anlamalıyız. Her kadını kendisi ve çevresindeki kadınları mutlaka muayene olmaya davet ediyorum.” sözleri ile erken tanının önemine vurdu yaptı.

  Doğu Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Nahide Gökçora’nın ardından Yrd. Doç. Dr. Bülent Sezgin farkındalık konusunda konferansında kadınların kendilerini nasıl muayene edeceklerini detaylı bir şekilde açıkladı.  Her ayın bir günü mutlaka kadının kendi kendini muayene etmesi gerektiğini söyleyen Sezgin, meme kanseri ile mücadelede kadının kendini kontrol etmesinin yöntemlerini ve kendini muayene sırasında dikkat edilmesi gereken önemli noktaları anlattı.

   

 • Intergaz ekibi, 2019 Güz döneminde de yeni bir tatbikata daha katılım gösterdi.
 • “İtfaiye Temel Eğitim Öğrencileri ve Çalışma Müfettişleri” eğitim aldı

  “İtfaiye Temel Eğitim Öğrencileri ve Çalışma Müfettişleri” eğitim aldı

  Intergaz Ltd’in 2011 yılında başlattığı teknik emniyet ve yangın güvenliği eğitimlerine bir yenisi daha eklendi.

  Intergaz, 14. Dönem İtfaiye Temel Eğitim Öğrencileri ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Müfettişlerini ağırladı.

  Sanayi Odası’nda sabah geleceğin itfaiyecileri ve bakanlık müfettişlerinin karşılanması ile başlayan program, teknik eğitim, İntergaz Ltd. tesisindeki uygulamalı eğitimin ve ardından Sanayi Odası’nda katılım belgelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

  “Teorik bilgi ve eğitim verildi. Yangın söndürme tatbikatı yapıldı.”

  Sanayi Odası’nda yapılan teknik eğitimlerin ardından katılımcılar eğitmenler ile birlikte, Intergaz tatbikat alanında yangınlara müdahale ile ilgili tatbikat gerçekleştirdi.

  Intergaz tesislerinde düzenlenen yangın söndürme eğitimleri öncesinde katılımcılar tesisi gezdiler. Tesiste alınan güvenlik önlemlerini hakkında bilgi aldılar. Tesisin gezilmesinin ardından yangın anında ne yapılması gerektiğinin teorik bilgisini alan katılımcılar, bilgilerini tatbikatla pekiştirdi.  Tatbikatta katılımcılar tek tek yanan LPG tüpleri söndürerek yangın anında adım adım ne yapmaları gerektiğini öğrendiler. Yanan LPG tüplerine müdahale tatbikatı sonrasında mutfak yangınlarına nasıl müdahale edilmesi gerektiği ile ilgili tatbikat gerçekleştirildi.

  İntergaz  tesislerinde özel olarak tatbikat için hazırlanan düzeneklerle  LPG boru hattındaki kaçağa ve LPG tank yangınına müdahale usulleri yanında elektrik ve akaryakıt yangına nasıl müdahale yapılacağı ile ilgili de tatbikat gerçekleştirildi.

  Teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlayan katılımcılara daha sonra Sanayi Odası’nda İtfaiye Müdürü Ahmet Özmenek ve  İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer ve eğitmenler tarafından  katılım belgeleri verildi.

  Kencer: “Memnuniyet duyuyoruz.”

  İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer, İntergaz Ltd.’nin sosyal sorumluluk kapsamında bu güne kadar birçok faaliyet gösterdiğini ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğini kaydetti. Kencer, şirket olarak farklı kurum ve kuruluşlara eğitimler vermekten memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Daha önce pek çok üniversite öğrencisi ve başka kurumlardan gelen personele eğitim verdiklerini ama yeni dönem itfaiye öğrencilerine verdikleri eğitimin ayrı ve özel bir yeri olduğunu vurguladı. Eğitimlerin süreceğini ve bu eğitimlerin önemine vurgu yaptı.

  Kencer “Intergaz Ltd. olarak 14. Dönem İtfaiye Temel Eğitim Öğrencileri ve Çalışma Müfettişlerini  eğitim ve tatbikat için ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. İntergaz Ltd.’yi gezmek ve tesisi yerinde incelemek isteyen her kuruma kapılarımız açıktır” dedi. Kader Kencer gerekli hazırlıkların profesyonelce önceden yapılarak LPG yangın ve yangın eğitimi konusunda teorik ve uygulamalı bilgiler vermeye devam edileceğini söyledi.

 • İntergaz’dan ‘LPG Bilgilendirme ve Yangın Söndürme Eğitimi’

  İntergaz’dan ‘LPG Bilgilendirme ve Yangın Söndürme Eğitimi’

  İntergaz Ltd’in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 2011 yılında başladığı “İntergaz Emniyet ve Yangın Güvenliği’’ eğitimleri başarıyla sürdürülüyor.

  İntergaz tesislerinde düzenlenen “LPG Bilgilendirme ve Yangın Söndürme Eğitimi”nin ilk bölümünde yangın ve müdahale yöntemleriyle ilgili teorik bir sunum gerçekleştirilirken, ikinci bölümde ise yangına müdahale yöntemleriyle ilgili tatbikat yapıldıktan sonra katılımcılarına sertifikaları verildi. 

  İntergaz Ltd. ekibi ve Türkiye’den gelen yangın müşaviri Resul Dilek’in katılımıyla düzenlenen eğitimin açılış konuşmasını İntergaz yöneticilerinden Orhan Fişekçi yaptı. İntergaz Ltd’in kuruluşundan itibaren bu güne kadar yürüttüğü faaliyetler ile ilgili bilgi veren Fişekçi’nin ardından İntergaz Tesis Sorumlusu Salih Fazıl Yeltekin LPG’nin karakteristik özellikleri hakkında teknik bilgi verdi.

  LPG Bilgilendirme ve Yangın Söndürme Eğitimi’nin birinci bölümünde Türkiye’den gelen yangın müşaviri Resul Dilek, acil durumlarda yapılması gerekenleri ve acil durum planlarının nasıl hayata geçirileceği ile ilgili teorik eğitim verdi. Dilek, yangınların sınıflandırılması ve müdahale yöntemleri yanında hangi tip yangına hangi tip yangın söndürücü ile müdahale edilmesi gerektiğini anlattı.  Dilek teorik eğitim sonrasında tatbikat yapmanın önemine vurgu yaparak “Acil durumlarda yangına müdahale edebilmek için düzenli tatbikat yapmak çok önemlidir. Yangın anında ne yapmanız gerektiğini bilmek kadar önem taşıyan diğer konular ise ilk yardım müdahalesi ve binanın tahliyesidir. Bina tahliyesinden, yangın söndürme cihazlarının kullanımına kadar mutlaka düzenli tatbikatlarla eğitimler desteklenmelidir.” dedi.

  Teorik eğitimin ardından İntergaz Ltd. ekibi tarafından katılımcılara yangın söndürme tatbikatı yaptırıldı. Yapılan tatbikat sırasında katılımcılar tek tek yanan tüpleri söndürdüler, elektik kablolarına ve yanan yakıt deposuna nasıl müdahale edileceği ile ilgili de bilgi alarak tatbikat yaptılar. Tatbikat, yanan LPG tankının söndürülmesi ile tamamlandı.  Katılımcılar eğitim sonrasında tatbikat ile deneyim kazanırken aynı zamanda yangın anında ne yapmaları gerektiğini öğrendiler.

  İntergaz’ın düzenlediği eğitimler devam edecek

  Yangın müşaviri Dilek, “İntergaz Ltd.’in sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde düzenlediği bu eğitimler çok önemli bir misyonu yerine getirmektedir. Acil durumlarda bilinçsizlik can kaybına neden olmaktadır. Her ailenin evinde yangın söndürücü bulundurması gerektiğini bununla birlikte mutlaka bir acil durum planı yapmasını ve bu planı düzenli aralıklarla tatbikat yaparak desteklemesini öneriyorum. Yangın ve acil durumlarda ne yapacağımızı bilmemiz hayati önem taşımaktadır.” dedi. İntergaz Ltd.’in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlediği eğitime katılanlara sertifikalarının verilmesiyle ‘LPG Bilgilendirme ve Yangın Söndürme Eğitimi’ tamamlandı.

 • Hekim adaylarına İntergaz tarafından “Hayat Kurtaran Eğitim” verildi

  Hekim adaylarına İntergaz tarafından “Hayat Kurtaran Eğitim” verildi

  İntergaz Ltd’in İlk kez 2011 yılında başlattığı “İntergaz Emniyet ve Yangın Güvenliği’’ eğitimlerini başarıyla sürdürülmeye devam ediyor.

  İntergaz personeli “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi ile gelişen teknolojiyi ve piyasaya yeni çıkan ekipmanları takip etme fırsatı bulurken sosyal sorumluluk kapsamında eğitimlerine ülkemizdeki kurum ve kuruluşlarda katılıyor.

  YDÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine eğitim verildi

  İntergaz Teknik Müdürü Makine Mühendisi Cem Saldoğan 01.04.19 tarihinde İntergaz tesislerinde YDÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine iki bölümden oluşan yangın ve LPG yangınlarına müdahale eğitimi verdi. Eğitimin ilk bölümünde yangın ve yangınlara müdahale yöntemleriyle ilgili teorik bir sunum gerçekleştirilirken, ikinci bölümde yangına müdahale yöntemleriyle ilgili tatbikat yapıldı. Cem Saldoğan teorik eğitimde yangınların sınıflandırılması ve müdahale yöntemleri yanında hangi tip yangına hangi yangın söndürücü ile müdahale edilmesi gerektiğine kadar detaylı bir eğitim verdi.  Saldoğan teorik eğitim sonrasında tatbikat yapmanın önemine vurgu yaparak “Tatbikatlar, acil durumlarda yangına müdahale edebilmek için çok önemlidir. Yangın anında ne yapmanız gerektiğini bilmek büyük önem taşımaktadır, yangın anında yangının türüne göre ona nasıl müdahale edeceğimizi bilmemiz yaşam kurtarır. Bina tahliyesinden, yangın söndürme cihazlarının kullanımına kadar mutlaka düzenli tatbikatlarla eğitimler desteklenmelidir.” dedi.

  Teorik eğitimin ardından İntergaz Ltd. ekibi YDÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine yangın söndürme tatbikatı yaptırıldı. Yapılan tatbikat sorasında eğitime katılan öğrenciler tek tek yanan tüpleri ve LPG tankını söndürerek hem deneyim kazandılar, hem de yangın anında adım adım ne yapmaları gerektiğini öğrendiler.

  İntergaz Ltd.’in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlediği eğitim sonrasındaki tatbikatta yanan LPG tüplerinin ve tankının söndürülmesi sırasında öğrenciler yağmura rağmen keyifli anlar yaşadı.

  İntergaz’ın düzenlediği eğitimler devam edecek

  Saldoğan, Intergaz Ltd tarafından gerçekleştirilen eğitimlerin olası bir yangında ne gibi müdahalelerde bulunulması gerektiği ile ilgili eğitimler olduğunu, yangının çeşidi ve ona uygun yangın söndürme metodunu bilmenin hayati önem taşıdığına vurgu yaptı. Saldoğan, özellikle hastane, okul gibi kalabalık binalarda yangın söndürme metotlarının bilinmesinin hayati önem taşıdığına, YDÜ Tıp Fakültesi öğrencileri ile yaptıkları eğitimin KKTC genelinde yaygınlaştırılmasının önemine dikkat çekti.

 • İNTERGAZ Ailesi Doğa Yürüyüşü gerçekleştirildi.
 • İntergaz Ltd. Eğitimlerine bir yenisini daha ekledi…

  İntergaz Ltd. Eğitimlerine bir yenisini daha ekledi…

  İntergaz Ltd. Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı personelini eğitim ve tatbikat için ağırladı. Sanayi Odası’nda sabah askeri personelinin karşılanması ile başlayan program, İntergaz Ltd. tesisindeki uygulamalı eğitimin ardından Sanayi Odası’nda katılım belgelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

  “Teorik bilgi ve eğitim verildi.”

  Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı personeline, LPG’nin tanıtılması, yangın ve müdahale yöntemleriyle ilgili teorik bir sunum yapıldı. Teorik eğitimde, katılımcılara LPG yangınlarının sınıflandırılması, müdahale yöntemleri, hangi tip yangına hangi yangın söndürücü ile nasıl müdahale edilmesi ve yangın anında ne yapılması gerektiği hakkında detaylı teorik bilgi verildi.

  LPG bilgilendirme eğitiminin ardından, Yangın ve LPG yangınlarına müdahale hakkında teknik bilgiler ve eğitimler verildi.

  “Yangın söndürme tatbikatı yapıldı.”

  Sanayi Odası’nda yapılan teknik eğitimlerin ardından katılımcılar eğitmenler ile birlikte, Intergaz tatbikat alanında yangınlara müdahale ile ilgili tatbikat gerçekleştirdi.

  Intergaz tesislerinde düzenlenen pratik yangın söndürme eğitimlerinde yangın anında ne yapması gerektiğinin teorik bilgisini alan katılımcılar, bilgilerini tatbikatla pekiştirdi. Tatbikatta katılımcılar tek tek yanan LPG tüpleri söndürerek yangın anında adım adım ne yapmaları gerektiğini ve soğukkanlı olmaları gerektiğini öğrendi.

  LPG tüplerinin söndürülmesi ile ilgili yapılan tatbikatın ardından LPG tank yangınına müdahale usulleri yanında elektrik ve akaryakıt yangına nasıl müdahale yapılacağı ile ilgili tatbikat gerçekleştirildi. Teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlayan katılımcılar daha sonra Sanayi Odası’nda katılım belgeleri verildi.

  Kencer: “Memnuniyet duyuyoruz.”

  İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer, İntergaz Ltd.’nin sosyal sorumluluk kapsamında birçok faaliyet gösterdiğini kaydetti. Kencer, şirket olarak farklı kurum ve kuruluşlara eğitimler vermekten memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Daha önce pek çok üniversite öğrencisi ve başka kurumlardan gelen personele eğitim verdiklerini, eğitimlerin süreceğini ve bu eğitimlerin önemine vurgu yaptı.

  Intergaz Ltd. olarak Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı personelini eğitim ve tatbikat için ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. İntergaz Ltd.’yi gezmek ve tesisi yerinde incelemek isteyen her kuruma kapılarının açık olduğunu dile getiren Kader Kencer gerekli hazırlıkların profesyonelce önceden yapılarak LPG yangın ve yangın eğitimi konusunda teorik ve uygulamalı bilgiler vermeye devam edileceğini söyledi. Kader Kencer, katılımcılara belgelerini vererek, eğitimi sonlandırdı.

 • KKTC Tüketiciler Derneğinden İki Ödülle Döndük

  KKTC Tüketiciler Derneğinden İki Ödülle Döndük

  KKTC Tüketiciler Derneğinin düzenlediği  ödül töreninde aldığımız iki ödülle gururlandık.

  Yılın En İyi Tüketici Memnuniyeti ve Yılın Ürün Güvenliği ve Hizmet Kalitesi Ödülleri İntergaz’a verildi.

  Bu gururu tüm çalışanlarımızla ve sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

 • İntergaz Anı Ormanı 4 Yaşında

  İntergaz Anı Ormanı 4 Yaşında

  Şirketimiz İntergaz Ltd., sosyal sorumluluk kapsamında toplumdan aldığını topluma vermek, çevreci bir yakıt olan gazın kullanımına vurgu yaparak  ve Yeşil Ada olarak adlandırılan adamızı yeşillendirmeye katkı koymak maksadıyla ‘’Anı Ormanı‘’ oluşturma kararı almıştır. Bu maksatla geçen yıl Orman Dairesi Müdürlüğü ile irtibata geçmiş ve gerekli koordineyi sağlayarak 20 0cak 2015 tarihinde Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile ‘’Hatıra Ormanı Ağaçlandırması Protokolü‘’ imzalamıştır. Bu Protokol kapsamında; 07 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 09:30 da Dikmen güney doğusunda fidan dikme etkinliği düzenlenmiştir.   Bu etkinlikte şirketimiz çalışanları İntergaz ailesi olarak kızıl çam ve okaliptüs fidanları dikimini yapılmıştır. ‘’Herkesin dikili bir fidanı olsun’’ sloganı ile başlattığımız bu etkinlikte iki hektarlık bir alana 3500 fidan dikilmiştir.

  SONY DSC

  SONY DSCDSC_0150

   

   

 • İntergaz Ltd. öğrencileri ağırladı

  İntergaz Ltd. öğrencileri ağırladı

  İntergaz Ltd. sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Yakındoğu Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü master öğrencilerini ağırladı. Öğrenciler önce İntergaz Ltd.’yi gezerek tesis içi uygulamaları yerinde inceledi.

  Teorik bilgi aldılar  

  Öğrencilere LPG’nin tanıtılması, yangın ve müdahale yöntemleriyle ilgili teorik bir sunum yapıldı. Teorik eğitimde, öğrencilere LPG  yangınlarının sınıflandırılması, müdahale yöntemleri, hangi tip yangına hangi yangın söndürücü ile müdahale edilmesi gerektiği ve yangın anında ne yapılması gerektiğini hakkında bilgi verildi.

  Yangına müdahale ettiler

  İntergaz Ltd. ekibi pratik yangın söndürme eğitimi düzenledi. Yangın anında ne yapması gerektiğinin teorik bilgisini alan öğrenciler, öğrendikleri bilgileri tatbikatla pekiştirdi. Tatbikatta öğrenciler tek tek yanan tüpleri söndürerek yangın anında soğukkanlı olmaları gerektiğini öğrendi. LPG tüplerinin söndürülmesi sırasında öğrenciler keyifli dakikalar yaşadı Teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlayan öğrencilere katılım belgeleri verildi.

   

  Kencer: Memnuniyet duyuyoruz

  İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer, İntergaz Ltd.’nin sosyal sorumluluk kapsamında birçok faaliyet gösterdiğini kaydetti. Kencer, şirket olarak farklı kurum ve kuruluşlara eğitimler vermekten memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Yakındoğu Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü master öğrencilerinin İntergaz Ltd.’yi gezmek ve tesisi yerinde incelemek istediklerini anlatan Kader Kencer gerekli hazırlıkları yaparak öğrencilere LPG yangın ve yangın eğitimi konusunda teorik ve uygulamalı bilgiler verdiklerini söyledi. Kader Kencer, öğrencilerin tesis içi uygulamaları yerinde inceleme fırsatı da bulduklarını ekledi.

 • Deprem Sonrası Yangın Ve Yaralılara Müdahale Senaryosu İcra Edildi

  Deprem Sonrası Yangın Ve Yaralılara Müdahale Senaryosu İcra Edildi

  Sivil Savunma Afet ve Acil Durumlara Milli Müdahale Tatbikatı -2017 kapsamında Intergaz tesislerinde deprem ve sonrasında olabilecek afetleri önleme ve gerekli tedbirleri almaya yönelik senaryo icra edildi.

   

  Tatbikat kapsamında depreme bağlı olarak tanker dolum sahasında ve tüp dolum sahasında meydana gelen sızma ve yangınlara müdahale, yaralananlara ilk yardım müdahalesi ve hastaneye sevk gerçekleştirildi.

  Tatbikatta Intergaz ve komşu şirketlerin personelinin yanı sıra, Sivil Savunma ve halk örgütü, itfaiye, polis ve üniversitelerin arama-kurtarma ekipleri aktif rol aldı.

  ÇELEBİ: 

  Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Erdoğan Çelebi tatbikatın burada yaptığı konuşmada, 6 ilçede 10 özel durum ve tatbikat kontrol merkezi tarafından verilen çeşitli ara durumların icrasının gerçekleştirildiğini belirterek, tüm kurumlarla koordineli olarak olaylara müdahalenin yapıldığını söyledi.

  Sivil Savunma Tatbikatı-2017’de amacın daire ve müesseselerin eğitim seviyesinin test edilmesi olduğunu belirten Çelebi, Intergaz’ın hem bulunduğu konum hem de yaptığı iş itibarıyla önemli bir kuruluş olduğunu anlattı.

  KENCER:

  Intergaz Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer de bu ve bunun gibi olaylara tüm kurum ve kuruluşların hazırlıklı olması, afet planlarını yapması ve bu planları tatbikatla deneyerek güncelleştirmesi gerektiğini ifade etti.

  Kencer, bu gibi olayların tatbikatlarda kalmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

  “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

  “Sivil Savunma Afet ve Acil Durumlara Milli Müdahale Tatbikatı-2017”de, tüm bakanlıklar dâhil olmak üzere 83 kurumdan 1296 personel ve 280 araç görev aldı.

   

 • İntergaz’dan Hayat Kurtaran Tatbikat!

  İntergaz’dan Hayat Kurtaran Tatbikat!

  İntergaz Ltd. sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu Bülent Ecevit Yurt Müdürlüğü’nde eğitim ve tatbikat düzenledi.

  Sektöründe ilklere imza atan İntergaz Ltd. ilk kez 2011 yılında başlattığı teknik emniyet ve yangın güvenliği eğitimlerini başarı ile sürdürüyor. Müşterileri ve taşeronlarının yanı sıra bu eğitimleri sosyal sorumluluk kapsamında okullar, Kıbrıs Türk Petrolleri personeli,  askeri birlikler, Sivil Savunma Teşkilatı ve İtfaiye Müdürlüğü personeline de vermektedir.

  İntergaz Ltd. ekibi ve Türkiye’den gelen yangın müşaviri Resul Dilek’in katılımıyla, Bülent Ecevit Yurt Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen yangın ve müdahale eğitimi iki bölümden oluştu. Eğitimin ilk bölümünde yangın ve müdahale yöntemleriyle ilgili teorik bir sunum gerçekleştirilirken, ikinci bölümde yangına müdahale yöntemleriyle ilgili pratik bir tatbikat yapıldı. Resul Dilek teorik eğitimde, yangınların sınıflandırılması ve müdahale yöntemleri yanında hangi tip yangına hangi yangın söndürücü ile müdahale edilmesi gerektiğine kadar detaylı bir eğitim verdi.  Dilek teorik eğitim sonrasında tatbikat yapmanın önemine vurgu yaparak “Yurt ve okul gibi binalarda düzenli tatbikat yapmak çok önemlidir. Yangın anında ne yapmanız gerektiğini bilmek kadar önem taşıyan diğer konu binanın tahliyesidir. Bina tahliyesinden, yangın söndürme cihazlarının kullanımına kadar mutlaka düzenli tatbikatlarla eğitimler desteklenmelidir.” dedi.

  Teorik eğitimin ardından a İntergaz Ltd. ekibi yurt personeli ve öğrencilerine yönelik pratik yangın söndürme eğitimi düzenledi. Yapılan tatbikat sorasında personel ve öğrencilerin tek tek yanan tüpleri söndürerek hem deneyim kazandılar, hem de yangın anında adım adım ne yapmaları gerektiğini öğrendiler.

  İntergaz’ın düzenlediği eğitimler ada geneline yayılmalı.

  Gerçekleşen eğitim aracılığıyla olası bir yangında ne gibi müdahalelerde bulunulması gerektiği ile ilgili eğitim veren Resul Dilek, olası bir yangının çeşidi ve ona uygun yangın söndürme metodunu bilmenin önemli olduğunu dile getirdi. Dilek, yurt, okul gibi kalabalık binalarda yangın söndürme metotlarının bilinmesinin hayati önem taşıdığını, Türkiye’de yaşanan talihsiz olaylar sonrasında tüm öğrenci yurtları ve okullarda bu eğitimlerin mutlaka düzenlemesi gerektiğine vurgu yaptı. Dilek sözlerine “İntergaz Ltd. sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde okullarımızda ve yurtlarda düzenlediği bu eğitimler ile çok önemli bir misyonu yerine getirmektedir. Yangın anında ne yapacağımızı bilmemiz hayati önem taşımaktadır. Acil durumlarda bilinçsizlik can kaybına neden olur. Bu eğitimlerin tüm Kıbrıs geneline yayılmasını temenni ediyoruz.” dedi.

  İntergaz Ltd.’in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlediği eğitim ve sonrasındaki tatbikatta yanan LPG tüplerinin söndürülmesi sırasında öğrenciler keyifli anlar yaşadı. Katılımcılar hayati önem taşıyan yangın eğitiminin ardından katılım belgesi verildi.

 • İntergaz Fuarda Mutluluk Dağıttı

  İntergaz Fuarda Mutluluk Dağıttı

  İntergaz, bu yıl ilk kez katıldığı fuarda büyük ilgi gördü.

  Vatandaşların Intergaz’ın maskotuna büyük ilgi göstermesi ve maskot ile ziyaretçilerin anı fotoğrafı çekmesi sosyal medyada en çok paylaşılan fuar görsellerinden biri oldu.

  Fuar süresince ilginin artarak devam etmesi İntergaz çalışanları arasında mutluluk yarattı.

  Tüp ve gaz tanklarının sergilendiği, hizmet ve kampanyalar hakkında bilgi verildiği stantta özellikle İntergaz’ın maskotu çocuklardan büyüklere herkesin ilgisini çekti.

   

 • İntergaz-SOS İş Birliğiyle Yangın Tatbikatı Yapıldı

  İntergaz-SOS İş Birliğiyle Yangın Tatbikatı Yapıldı

  SOS Çocukköyü Derneği ve İntergaz Ltd arasında Nisan ayında imzalanan sözleşmeyle hayat bulan sosyal sorumluluk projesi kapsamında, İntergaz Ltd ekibi ve Türkiye’den gelen yangın müşaviri Resul Dilek’in katılımıyla, SOS Çocuk Köyü’nde yangın ve müdahale eğitimi gerçekleştirildi.

  Türkiye’den gelen yangın müşaviri Resul Dilek ve İntergaz Ltd ekibinin SOS Çocuk Köyü’nde yaşayan anne ve çocuklara yönelik verdiği teorik ve pratik eğitim keyifli anlara sahne oldu.
  SOS Çocuk Köyü’nde gerçekleştirilen eğitim iki bölüme ayrıldı. Eğitimin ilk bölümünde yangın ve müdahale yöntemleriyle ilgili teorik bir sunum gerçekleştirilirken, ikinci bölümde yangına müdahale yöntemleriyle ilgili pratik bir tatbikat yapıldı.

  Gerçekleşen eğitim aracılığıyla olası bir yangında ne gibi müdahalelerde bulunulması gerektiğini öğrenen çocuklar ve anneler, Resul Dilek’in kendilerine hediye ettiği yangın söndürücüleri nasıl kullanacaklarını da öğrendi.

   

 • 2017 YILI AFET VE ACİL DURUM TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  2017 YILI AFET VE ACİL DURUM TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  K.K.T.C. nin çeşitli bölgelerinde eğitimlerini ve işlevsel tatbikatlarını sürdürmekte olan İNTERGAZ, sorumluluğunun bilinci içinde üzerine düşen görevi azami gayretle yerine getirmeye çalışmaktadır. Bu eğitimlerde LPG’nin tanıtımı, taşınması, depolanması ve kullanımı sırasında alınacak güvenlik önlemleri ile olası bir afette veya acil durumda gerçekleştirilecek müdahaleler anlatılmaktadır. Bu sayede İntergaz personeli ve tüketicileri ile tüm çevre kurum ve kuruluşların bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

  Bu çerçevede, İNTERGAZ LTD. 2017 yılı Afet ve Acil Durum Tatbikatı 28/04/2017 tarihinde, Lefkoşa İtfaiyesi ile müşterek gerçekleştirilmiştir.

 • SOS Çocuk Köyü ile Ortak Anlayış Metni İmzalandı

  SOS Çocuk Köyü ile Ortak Anlayış Metni İmzalandı

  İntergaz Ltd. SOS Çocuk Köyü Derneği‘nin kurumsal destekçisi oldu. Projenin ayrıntıları ve kamuoyuna duyurusu SOS Çocuk Köyü Derneği ve İntergaz Ltd. yetkililerinin katılımı ile düzenlenen basın toplantısında yapıldı. Tarafların birlikte hazırladığı sosyal sorumluluk projesi, basın toplantısında imzalanan ortak anlayış metni ile resmi olarak 1 Mayıs 2017 tarihinde başlayacaktır.

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ayrı bir anlam kazanan projenin ayrıntıları şu şekilde özetlenebilir;

  İmzalanan ortak anlayış metnine göre İntergaz Ltd. anlaşmanın geçerli olduğu süre zarfında tüp LPG gaz satışından SOS Çocuk Köyü Derneği‘ne bağış yapacaktır. İntergaz Ltd. aylık satış raporu doğrultusunda toplanacak bağış fonunu SOS Çocuk Köyü Derneği’nin İntergaz’a sunacağı ihtiyaçları karşılamak için kullanılacaktır.

  Ayrıca, İntergaz Ltd. dernek çatısı altında aile temelli bakım alan gençlerin istihdam sürecine de katkı koyacak. Bu çerçevede İntergaz Ltd. ve SOS Çocuk Köyü Derneği yetkilileri yılda en az iki sefer olası istihdam koşullarını değerlendirecektir.

  Proje kapsamında Intergaz Ltd. çalışanlarının bu projede gönüllü hizmet vermesini de teşvik ediyor. Bu çerçevede, İntergaz Ltd.’in görevlendireceği personel mesai günlerinde idari izinli sayılarak ve mesaisini SOS Çocuk Köyü Derneği’nin belirleyeceği bölümlerde çocuklar ile birlikte geçirecektir.

   

 • Enerjimizi Çocuklarla Paylaşıyoruz

  Enerjimizi Çocuklarla Paylaşıyoruz

  İntergaz Ltd. SOS Çocuk Köyü’ndeki çocuklara katkı sağlamak için “Enerjimizi çocuklarla paylaşıyoruz” projesini geliştirdi. Sosyal sorumluluk kapsamında İntergaz’dan alınan her mavi tüp SOS Çocuk Köyü’ndeki çocuklara destek sağlayacaktır.

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bize vermiş olduğu bilinç ve sorumlulukla yarınlarımızın temini çocuklarımıza katkı için SOS Çocuk Köyü ve İntergaz’ın geliştirmiş olduğu sosyal sorumluluk projesi “Enerjimizi çocuklarla paylaşıyoruz” sloganıyla hayata geçiriliyor.

 • Şirketimiz çalışanları ve ailelerini katılımı ile İNTERGAZ AİLESİ Doğa Yürüyüşü gerçekleştirilmiştir.
 • KKTC Tüketiciler Derneğinden İki Ödülle Döndük

  KKTC Tüketiciler Derneğinden İki Ödülle Döndük

  KKTC Tüketiciler Derneğinin düzenlediği  ödül töreninde aldığımız iki ödülle gururlandık.

  Yılın En İyi Tüketici İletişimi ve Yılın Ürün Güvenliği ve Hizmet Kalitesi Ödülleri İntergaz’a verildi.

  Bu gururu tüm çalışanlarımızla ve sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

 • Teorik olarak; “LPG Teknik Bilgilendirme Seviye-1” ve pratik uygulamada ise “Tüp LPG Yangınlarına Müdahale” eğitimleri verilmiştir.

  Teorik olarak; “LPG Teknik Bilgilendirme Seviye-1” ve pratik uygulamada ise “Tüp LPG Yangınlarına Müdahale” eğitimleri verilmiştir.

  Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’na bağlı, Arama/Kurtarma Şube Müdürlüğü, Lefkoşa Bölge Müdürlüğü, Gazimağusa Bölge Müdürlüğü, Girne Bölge Müdürlüğü, Güzelyurt Bölge Müdürlüğü, İskele Bölge Müdürlüğü, Harekât ve Eğitim Şube Müdürlüğü, Hizmet ve Destek Şube Müdürlüğü, İkmal ve Donatım Şube Müdürlüğü ve Muhabere Şube Müdürlüğü’nün katılımı ile toplamda 40 kişiye üç buçuk saatlik teorik ve uygulamalı eğitim verilmiştir. Teorik olarak; “LPG Teknik Bilgilendirme Seviye-1” ve pratik uygulamada ise “Tüp LPG Yangınlarına Müdahale” eğitimleri verilmiştir. Eğitim sonunda katılımcılar teste tabi tutulmuş ve bir yıl geçerliliği bulunan eğitim katılım belgesi verilmiştir.